Ünlü Analist: Bitcoin Yıl Sonundan Önce Bu Zirveyi Görecek!

Merakla beklenen Bitcoin halving 20 Nisan’da gerçekleşti. Bu önemli olayın ardından, analistler ve uzmanlar Bitcoin’in yönü konusunda farklı görüşler açıklıyor. Fundstrat’tan ünlü analist Tom Lee ise Bitcoin konusunda yükseliş inancını sürdürüyor. Bu arada, on-chain veriler, kârlı BTC arzına rağmen piyasada soğuma olduğunu gösteriyor. Bu bağlamda tarihsel MVRV Oranı trendleri, umut verici bir satın alma fırsatlarına işaret ediyor.

Tom Lee’ye göre Bitcoin için gelecek aydınlık!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, halving’ten sonra Bitcoin zeminini korusa da ilerlemekte zorlanıyor. Bununla birlikte, bazı analistler gelecek konusunda umutlu konuşuyor. Hedge fonu emektarı Tom Lee, de bu analistlerden birisi olarak öne çıkıyor. Analist, halving’in ardından Bitcoin (BTC) üzerinde yükseliş inancını sürdürüyor. Lee, Blockchain için büyük miktarda ücret üretilmesine yardımcı olan Runes protokolüne dikkat çekiyor. Bu bağlamda Lee, şu açıklamayı yapıyor:

Bu Bitcoin’in sağlam parasını hatırlatıyor. Çünkü her 210.000 blokta bir blok ödülünü kesmek üzere önceden programlanmış durumda. Bunun arzı azalttığınız anlamına geldiğini biliyoruz, ancak talep güçlü ve Bitcoin ağ kullanımı Runes protokolü gibi şeyler nedeniyle gerçekten güçlü oldu, bu yüzden talep tarafını daha güçlü ve arz tarafını daha küçük hale getirdiniz, bu yüzden fiyat üzerinde yukarı doğru baskı olduğunu düşünüyorum …

Bitcoin yıl sonundan önce 150 bin doları görebilir!”

Analist, Runes protokolün BTC fiyatı üzerinde yukarı yönlü katkı sağlayacağını söylüyor. Lee, potansiyel olarak yıl sonundan önce BTC döngüsünün 150.000 dolara ulaşacağını tahmin ediyor. Bu doğrultuda analist, şunları söylüyor:

Bitcoin’in bu yıl kesinlikle tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkacağını düşünüyorum. Bu nedenle bu yıl 150.000 dolar gibi bir rakamın olası olduğunu düşünüyoruz. Daha uzun vadede ise insanların Bitcoin için 500.000 dolar ya da çok daha yüksek hedefler belirlemesinde bir sakınca olduğunu sanmıyorum.

Bitcoin’in MVRV oranı ortalamanın altına düştü!

Bitcoin’in son dönemde 66.000 dolara yükselmesi, yatırımcılar arasında BTC’nin dibi hakkında spekülasyonları ateşledi. MVRV oranının işaret ettiği %67’ye varan potansiyel kazançlarla birlikte gözler kilit fiyat seviyelerinde. Nebraskangooner takma adlı analiste göre 75.000 dolara doğru bir hareket dibin göründüğünü işaret edebilir. Ancak 58.000 doların altına bir düşüş aksini gösterecektir.

Buna paralel olarak, on-chain veriler Bitcoin arzının %88,8’inin karlı olduğunu gösteriyor. Ayrıca, bu oranın bu yılın başındaki yüksek seviyelerden azaldığını ortaya koyuyor. Bu eğilim, Bitcoin’in 44.000 dolardan işlem gördüğü 7 Şubat 2024’te gözlemlenen koşulları yansıtıyor. Ayrıca, piyasa duyarlılığında olası bir soğumaya işaret ederek, muhtemelen bir konsolidasyon aşamasına yol açıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x